Hakkımızda

Gatsbylady London markasının  arkasındaki İngiliz/Türk kadın girişimci Rojda Hoda İngiltere’de moda üzerine master eğitimini tamamladıktan sonra modanın önde gelen isimleri Sienne Miller markası olan Twenty Eight Twelve ve Alice Temperley gibi bir çok marka ile çalıştı. 2010 yılında Gatsbylady London markasını modanın başkenti olan Londra'da kurdu.

Tasarımcı Rojda Hoda çocukluk yıllarından bu yana elbise tasarlamıştır. Uzun yıllar fabrikalarda üretim, kesim, dikim, kalıp yapma gibi her aşamasında çalışarak bugünkü deneyimlerini elde etti. 

Modacı Rojda HodaKadin Her Bedende Güzel” Body Positivity görüşünden yola çıkarak bütün defilelerinde kusursuz ince-uzun tek beden ve dışarıdaki gerçek kadını temsil etmeyen manken kullanmayı reddetmiştir. 2016 yılında Kanada ve New York’da yapmış olduğu defilelerde büyük beden mankenler ile çalışarak British Vogue editörlerinin dikkatini üzerine çeken Rojda Hoda’nın koleksiyonları Bitish Vogue'da yayınlandı.

Gatsbylady London tasarımları el işlemeli sanat eserleri olup yıllarca modası geçmeden giyilebilir ve bir sonraki nesillere sanat eseri olarak bırakılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Her bir tasarımlarımız tamamen el işlemesi olup ortalama dört gün sürmektedir. Tasarımlarımızı kendi özel dikim atölyemizde Hindistan'ın önde gelen ve neslinin son diyebileceğimiz el işlemesi sanatkar dostlarımızla üretmekteyiz.

Gatsbylady sanat eseri tasarımları ile Avrupa, Amerika ve Kanada'lı kostüm tasarımcılarının BBC Strictly Come Dancing, Jonathan Ross, Channel 5 for Jane McDonald gibi TV programlarının vazgeçilmezi olmuştur.